Zajęcia teatralno-taneczne

PSYCHOTEATR zaprasza na twórcze zajęcia mające na celu kreatywny rozwój każdego z uczestników.

Każde spotkanie będzie rozpoczynało wypowiedzenie magicznego zaklęcia, które przeniesie wszystkich uczestników do krainy tańca. Pierwszą taneczną przygodą stanie się dokładna rozgrzewka prowadzona w przyswajalnej formie zabawy. W trakcie rozgrzewki, za pomocą różnorodnych ćwiczeń fizycznych, dzieci będą doskonaliły poczucie równowagi, plastykę ruchu, koordynację, zagospodarowywanie przestrzeni. Dzięki temu uczestnicy poszerzą umiejętności z zakresu ruchu i nauczą się jak istotną funkcję pełni rozgrzewanie. Następnie uczestnicy sięgną po technikę improwizacji tanecznej. Improwizacja pomaga w procesie indywidualnego rozwoju ruchowego uczestników. Każde dziecko w trakcie  improwizowanych działań zaproponuje własne kroki, sekwencje ruchów, pozycje taneczne, rodzaj ukłonu, dynamikę tańca. Zróżnicowana pod względem tempa i charakteru muzyka będzie determinowała emocje i uczucia towarzyszące dziecięcym układom tanecznym. W efekcie dzieci rozwiną swoją wyobraźnię. Nauczą się czym jest taniec solowy, duet. Będą zamieniały się w publiczność i nagradzały nawzajem gromkimi brawami. Kolejnym etapem zajęć stanie się nauka układu choreograficznego. Podczas nauki poszczególnych kroków dzieci będą pracowały nad doskonaleniem pamięci ruchowej. Dodatkowo rozwiną poczucie rytmu i umiejętność współpracy z pozostałymi uczestnikami. Na końcu każdych zajęć uczestnicy przejdą do relaksacji, podczas której bardzo delikatnym ruchami będą się odprężali rysując koła, zamieniając się w nasionka i kwiaty. Magiczne zaklęcie, tym razem w formie szeptu z zamkniętymi oczami wyprowadzi ich z krainy tańca.