Zalety szkoły

Niepubliczna  Integracyjna Szkoła Podstawowa  Mokronosek – 7 atutów:

Nowoczesna pracownia

Nasza klasa wyposażona jest w nowoczesny system audiowizualny MENTOR, w skład którego wchodzi tablica interaktywna oraz słuchawki. W sali mamy również dywan, biblioteczkę oraz kącik z zabawkami, dzięki temu, nie tylko lekcje są ciekawe, ale przerwy również.

Kadra pedagogów

Klasę 1 prowadzą dwie nauczycielki.  Marzena Skrzydłowska jest pedagogiem, nauczycielem edukacji zintegrowanej, logopedą oraz lektorem języka angielskiego. Magdalena Michałowska jest pedagogiem, pedagogiem specjalnym,  fizjoterapeutką, nauczycielem kontraktowym, wychowawcą przedszkolnym.  Ponadto Klasa 1 objęta jest wsparciem pedagoga specjalnego, psychologa i logopedy.

Bogata oferta zajęć dodatkowych

Oprócz zajęć programowych w ofercie szkoły znajdują się: rytmika z elementami tańca, język niemiecki, zajęcia kulinarne, basen, zajęcia szachowe, warsztaty teatralne, zajęcia świetlicowe. Pierwszaki lepią z gliny na zajęciach GLINOLANDII, robią doświadczenia chemiczne podczas lekcji –  CHEFIK. Raz w miesiącu do szkoły przyjeżdża Dziadek Bach, dzięki któremu dzieci poznają tajniki muzyki klasycznej. Oprócz 4 godzin języka angielskiego tygodniowo, raz w miesiącu dzieci mają przyjemność uczyć się języka z Native Speakerem, który nie tylko gra i śpiewa ale i czaruje:). Dodatkowo dla zainteresowanych mamy zajęcia: mathriders, akademię silnych stron, tenis, judo i zespół wokalny.

Własna kuchnia

Z bogatym zapleczem, sąsiaduje z przestronną jadalnią. Trzy razy dziennie uczniowie jedzą domowe i zdrowe posiłki, przygotowywane przez dietetyka.

Tajemniczy ogród

Mieszkają w nim dwa kucyki: Basia i Barbórka. Dzieci jeżdżą na konikach, w ramach zajęć terapeutycznych prowadzonych przez specjalistkę hipoterapii. Wśród okazów krzewów i kwiatów w oczku wodnym pływają złote rybki, które spełniają życzenia, a w altanie stoi kamienny kominek, gdzie można przygotować pieczone jabłka, czy ziemniaczki, podczas plenerowych, rodzinnych uroczystości.

Plac zabaw

Na terenie ogrodu jest również miejscem wypoczynku dla uczniów naszej Szkoły. Wyposażony jest w dwie piaskownice, trampolinę, karuzelę i boisko do piłki nożnej, gdzie można biegać i szaleć do woli, bo szkoła to nie tylko nauka, ale i zabawa.

Wycieczki edukacyjne

W ramach zajęć dydaktyczno-wychowawczych uczniowie klasy 1. systematycznie wyjeżdżają do biblioteki, teatru, muzeum, w plener. Prezentują swoje umiejętności na festiwalach i przeglądach: teatralnych, muzycznych, szachowych, plastycznych.