Warsztaty kulinarne

warsztaty kulinarne

Zajęcia kulinarne dla dzieci w naszej szkole to możliwość poznawania różnych smaków, zapachów, wykonywania samodzielnie różnych pyszności. Najlepszym sposobem poznawania świata jest nauka poprzez własne doświadczenie, działania praktyczne.

Warsztaty kulinarne to także idealny pomysł na twórcze spędzenie czasu dla dziecka. W miłej atmosferze dzieci uczą się pracy w grupie, integrują, zdobywają doświadczenia kulinarne, a przy okazji dobrze się bawią. Celem zajęć jest przekonanie uczniów, że przyrządzane samodzielnie posiłki mogą być smaczne i zdrowe. Warsztaty kulinarne to także nauka odpowiedniego podania, nakrywania do stołu i kulturalnego spożywania przygotowanych posiłków, poznawania zasad dobrych obyczajów, utrwalanie nawyku kulturalnego zachowania się przy stole. Zwieńczeniem zajęć a zarazem najwspanialszym momentem dla uczniów jest wspólna degustacja przygotowanych potraw.
Nie ulega wątpliwości, iż zainteresowania kulinarne mają duże znaczenie dla rozwoju dziecka w wieku wczesnoszkolnym, chociażby ze względu na ich aspekt poznawczy i zabarwienie emocjonalne, mają wpływ na zachowanie. Uczą zasad zdrowego odżywiania i dokonywania właściwych wyborów w codziennej diecie, co przy obecnych zmaganiach i problemach żywieniowych dzieci jest ważnym zagadnieniem w pracy wychowawczej.