Szachy

szachy

W szkole Mokronosek uczniowie rozgrywają pierwsze szachowe partie. Maluchy rozwijają pamięć i uczą się logicznego myślenia, a swoje postępy sprawdzają w comiesięcznych turniejach.

Dzieci  w młodszym wieku szkolnym z łatwością opanowują tę strategiczną i taktyczną, królewską grę. Zasady gry w szachy uczniowie poznają dzięki wykwalifikowanemu instruktoroowi z licencją Ministerstwa Sportu. Tajniki szachów instruktorzy przekazują dzieciom w formie zabawy.

Nasze hasło przewodnie to: Baw się myśleniem. Poprzez zabawę dziecko poznaje jedną z najstarszych dyscyplin sportowych na świecie, której podstawą jest samodzielne logiczne rozumowanie i kreatywne myślenie. Dzieci postrzegają szachy jako świetną rozrywkę, a jednocześnie doskonalą umysły, uczą się zdyscyplinowania, odpowiedzialności, koncentracji, ale także rozwijają wyobraźnię i pamięć.

Mali szachiści słuchają pogadanek o szachach, poznają bajki szachowe, rysują, biorą udział w konkursach i zabawach o szachowej tematyce. Gdy potrafią już samodzielnie rozegrać partię szachów, nadchodzi czas na prawdziwe turnieje, organizowane specjalnie dla nich. Rywalizując na czas przy użyciu zegarów szachowych, dzieci nabywają większych umiejętności: wymyślania strategii i planowania.

Szachy w przedszkolu – korzyści:

• uczniowie grając w szachy rozwijają pamięć i wyobraźnię
  • potrafią myśleć przed działaniem
  • skupić się na zajęciach
  • logicznie myśleć
  • samodzielnie podejmować decyzje.

Dzięki szachom dzieci w przedszkolu uczą się sportowego współzawodnictwa i spędzają czas na wyśmienitej zabawie.