Partnerzy

Szkoła Mokronosek współpracuje z lekarzami, rehabilitantami i terapeutami oraz ośrodkami i organizacjami zajmującymi się niepełnosprawnością.

Współpraca z placówkami oświatowymi i służby zdrowia wynika z potrzeb zapewnienia kompleksowej opieki wszystkim dzieciom, a szczególnie tym, które zostały zakwalifikowane do kształcenia specjalnego:

• poradnie psychologiczno-pedagogiczne: kontakty dotyczą pogłębienia diagnozy i wskazań, weryfikacji i kontynuacji orzecznictwa w konkretnych przypadkach oraz udziału w konsultacjach i szkoleniach,
  • placówki kształcenia specjalnego, w tym integracyjne: zdobywanie informacji o możliwościach dalszej edukacji dzieci, wymiana doświadczeń w ramach wizyt samokształceniowych i rekonesansu z rodzicami, śledzenie dalszych losów naszych absolwentów,
  • specjalistyczne ośrodki lekarskie: konsultacje dotyczące diagnozy, terapii, przeciwwskazań zdrowotnych.

Z kim współpracuje szkoła integracyjna Mokronosek

SOSW Wrocław Wejherowska - logoSpecjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy Nr 1 we Wrocławiu, ul. Wejherowska 28, tel. 71 798 26 20 wew. 321, 342.
Szkoła podstawowa (z grupami rewalidacyjno-wychowawczymi), gimnazjum, internat www.sosw1.wroc.pl

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 5 we Wrocławiu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna Nr 9 we Wrocławiu

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kątach Wrocławskich

Specjalny Ośrodek Diagnozy i Rehabilitacji dla Dzieci i Młodzieży przy Polskim Związku Głuchych

ośrodek Sukurs WrocławOśrodek Wspierania Rozwoju Sukurs we Wrocławiu, pl. Nowy Targ 28 lok. 205, tel. 697 558 798.
Diagnoza i terapia procesów integracji sensorycznej (SI) – terapia indywidualna. Zajęcia grupowe z elementami integracji sensorycznej. Zajecia ruchowe – integrujące przetrwałe odruchy, które są przyczyną blokad w dalszym rozwoju dziecka i procesie uczenia się. Joga dla dzieci z elementami Kinezjologii Edukacyjnej. Zajęcia ruchowe metodą Weroniki Sherborn. Dziecko w równowadze – zajęcia ruchowe – stymulowanie rozwoju ruchowego, poznawczego i emocjonalnego. Symultaniczno-sekwencyjna metoda nauki czytania – stymulacja lewej półkuli.

Niepubliczna Szkoła Specjalna Handicap we Wrocławiu

Adam Ski zieleniecPensjonat Adam-Ski w Zieleńcu, tel. 74 86 68 139.
Przyjazny rodzinom pensjonat w ośrodku narciarskim w Zieleńcu. Noclegi, jedzenie, pokój zabaw dla dzieci, wypożyczalnia sprzętu narciarskiego, oraz szkoła narciarsko–snowboardowa z własnym wyciągiem baby-lift. www.adam-ski.zieleniec.pl/index.php

Szkoła Pływania Fala we WrocławiuSzkoła Pływania Fala we Wrocławiu – w Centrum Basenowo–Sportowym REDECO przy ul. Rogowskiej 52a we Wrocławiu

W centrum - Magdalena AdamusW centrum – Magdalena Adamus – gabinet psychoterapeuty / seksuologa / pedagoga. Wrocław, ul. Podwale 65. tel. 501 152 618.

Plany dalszej współpracy

Planujemy nawiązanie współpracy także z innymi placówkami zapewniającymi kształcenie dzieciom o specjalnych potrzebach edukacyjnych:

• Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Niedowidzących we Wrocławiu
  • Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Głuchych i Niedosłyszących
  • szkoły podstawowe integracyjne