Klasa 1.

Klasa 1

Z dniem 1 września 2016 roku do Niepublicznej Integracyjnej Szkoły Podstawowej Mokronosek dołączyła nowa klasa, a z nią całe mnóstwo pozytywnej energii.

nauczycielki Kinga Wojnarowska, Karolina Twardowska-Kovacs

Pierwszoklasiści, bo to właśnie o nich mowa, tworzą malutką 7-osobową grupę. Nasi uczniowie: Julcia, Natalka, Wiktoria, Bartuś, Wiktor, Tomuś oraz Dorian, zgłębiają tajniki wiedzy i nauki z podręcznikami i ćwiczeniami programu nauczania edukacji wczesnoszkolnej „Gra w kolory” wyd. Juka, dostosowanego do nowych wytycznych MEN, zgodnego z Podstawą Programową.
Dzieci poznają świat w towarzystwie Świstaka Radka, naszego szkolnego przyjaciela, opiekuna i przewodnika, który jest ciekawy świata i prowadzi nas przez meandry wiedzy.
Zapewniając naszym uczniom wszechstronny rozwój wykorzystujemy w pracy metody czynne, słowne i oglądowe. Podczas pracy odkrywamy świat poprzez działanie, obserwację, poszukiwanie i analizowanie oraz samodzielne dochodzenie do rozwiązywania różnych problemów, których, każdego dnia, jest naprawdę bardzo wiele. W codziennych sytuacjach zachęcamy dzieci do wyrażania swoich myśli, potrzeb i stanów emocjonalnych. Wdrażamy do posługiwania się wyrazistą mową. Poznajemy literaturę dziecięcą. Uczymy się w grupie przestrzegania zasad zgodnego życia. Staramy się wspólnie rozwiązywać konflikty, umiejętnie radzić sobie w sytuacjach trudnych, dostrzegać różnice między dobrem a złem. Jednym słowem: uczymy się, aby wiedzieć, uczymy się, aby działać, aby żyć wspólnie i najważniejsze, w perspektywie dalekosiężnej, uczymy się, aby być!
Poza pracą czas spędzamy także na licznych edukacyjnych wyjazdach, dowolnej zabawie w sali i w ogrodzie przedszkolnym, rozwijając sprawność fizyczną i rozładowując nagromadzoną energię, której pierwszoklasiści mają pod dostatkiem.