Jadłospis Mokronosek | 02.10.2017 – 06.10.2017

Zobacz, co pysznego dzisiaj zjemy. Dietetyczny jadłospis Mokronosku. Mniam!

Poniedziałek02.10.2017

Śniadanie
Kasza kukurydziana na mleku (1,7). Chleb wieloziarnisty (1) z masłem (7), pasztetem drobiowym, pomidorem i ogórkiem kiszonym. Herbata tymiankowa.

Zupa i deser
Zupa szpinakowa z jarzynami, czosnkiem, jajkami(3) i grzankami(1). Deser jabłkowy (jabłko, herbatnik, prażony słonecznik i jogurt naturalny). Herbata z róży i czarnej porzeczki.

Drugie danie
Sznycelki indycze, ziemniaki z koperkiem, buraczki czerwone. Kompot truskawkowo – jabłkowy.

Wtorek03.10.2017

Śniadanie
Zacierka (1) na mleku(7). Chleb razowy(1) z masłem(7) chrzanowym, roladą indyczą w płatkach owsianych, sałatą i papryką czerwoną. Herbata leśna.

Zupa i deser
Żurek z warzywami, kiełbasą, majerankiem, chrzanem i ziemniakami. Deser twarogowy z czarną porzeczką i płatkami migdałowymi. Herbata miętowa.

Drugie danie
Ryż (1) zapiekany z jabłkami, cynamonem i polewą jogurtową(7). Napój ananasowy.

Środa04.10.2017

Śniadanie
Płatki owsiane na mleku(1,7). Chleb pszenno – żytni z masłem(7), jajecznica ze szczypiorkiem, czosnkiem i pomidorem. Herbata żurawinowa.

Zupa i deser
Barszcz czerwony z fasolką białą, jarzynami, ziemniakami, śmietaną 12%, majerankiem i czosnkiem. Galaretka z brzoskwiniami i jogurtem naturalnym(7). Herbata rumiankowa.

Drugie danie
Kurczak w zielonym groszku, kasza jaglana, surówka z marchwi, jabłka, ananasa z jogurtem naturalnym. Kompot brzoskwiniowy.

Czwartek05.10.2017

Śniadanie
Płatki czekoladowe na mleku(1,7). Chleb graham z masłem, pastą z kurczaka, sałatą i pomidorem. Herbata z róży i pigwy. Marchewka z jabłkiem do gryzienia.

Zupa i deser
Krupnik z kaszy jaglanej (1) z soczewicą czerwoną, kulkami mięsnymi i zielenina. Deser winogronowy. Woda.

Drugie danie
Filet rybny, ziemniaki z koperkiem, surówka „Smakosza” (kapusta kiszona i czarna porzeczka). Napój miętowo – cytrynowy.

Piątek06.10.2017

Śniadanie
Pieczywo mieszane(1) z masłem(7), sałatą, serem żółtym(7), ogórkiem świeżym i pomidorem. Herbata z cytryną. Jabłko do gryzienia.

Zupa i deser
Biały barszcz z jajkami, warzywami, ziemniakami, chrzanem, majerankiem, czosnkiem i jogurtem naturalnym(7). Markizy z nutellą i powidłami śliwkowymi. Kakao.

Drugie danie
Kasza gryczana (1) z warzywami (marchew, pomidor, czosnek, papryka czerwona, cukinia i cebula) i kiełbasą. Kompot wieloowocowy.

Lista alergenów.

Dyrekcja Mokronoska zastrzega sobie prawo zmiany jadłospisu.

Kategorie